تماس با ما خانه
RSS

کشيدن سيگار
نيکوتين، جرم توتون و دود حجم خون را در پوست افزايش ميدهند. اين امر موجب شل شدن و کاهش انعطاف لازم پوست ميگردد. علاوه بر اين سيگار کشيدن باعث از بين رفتن درخشندگي پوست و کدر شدن آن شده و به پوست ظاهري زرد ميبخشد. پوست به اکسيژن نياز دارد زيرا اکسيژن به ساختن کلاژن و الاستين کمک ميکند و گردش خون را در پوست سريعتر ميکند. ورزش از هرگونه محصول آرايشي بهتر ميزان اکسيژن پوست را بالا ميبرد. روزانه سي دقيقي پياده روي با قدم هاي تند به مراتب بهتر از خريد يک محصول با قيمت سي هزار تومان است. بسياري از اين فرآورده هاي شيميايي تاثيري بر ميزان اکسيژن پوست ندارند.

الکل
نوشيدن الکل پوست را دهيتراته ميکند، رگهاي خوني را گشاد ميسازد و باعث سرخي پوست ميگردد.

نور خورشيد
همه ما اکنون ميدانيم که نور خورشيد تا چه اندازه اي براي پوست زيان آور است. پس چرا اجازه ميدهيد چهره تان در برابر نور خورشيد چئن يک ماهيتابه سرخ شود؟ ميتوانيد با استفاده از کرم هاي ضد آفتاب تا حدي از اثرات زيان بار نور خورشيد بکاهيد، بنابراين روز خود را با مصرف اين کرم ها آغاز کنيدو يا پس از غروب خورشيد از منزل خارج شويد.

راديکال هاي آزاد
با کپسول هاي ويتامين اي به جنگ راديکالهاي آزاد برويد. يک عدد کپسول 1000 ميلي گرمي را با يک سنجاق تميز سوراخ کنيد و محتواي آن را مستقيما روي پوست بماليد و يا آن را با کمي مرطوب کننده مخلوط کنيد.

افراط در خوردن
پرخوري ميتواند بدنتان را دچار کمبود مواد مغذي سازد. به دنبال نارسايي مواد مغذي در بدون پوست نازک ميشود و خيلي زود و به آساني آسيب خواهد ديد و ديگر طراوت و شفافيت گذشته را نخواهد داشت. علاوه بر اين چاقي و لاغري هاي متعدد باعث شل و آويزان شدن پوست ميگردد.

داروها
برخي از داروها ميتوانند موجب حساسيت پوست نسبت به نور شوند. زماني که دارو مصرف ميکنيد، به ويژه آنتي بيوتيک، درباره اثرات جانبي آن از دکتر توضيح بخواهيد، شايد لازم باشد در طول مدت درمان و استفاده از دارو، پووست خود را در برابر نور خورشيد قرار ندهيد.

تلفن
چطور ممکن است تلفن دشمن سلامت پوست باشد؟ تا حالا شده ترک هاي ريزي در اطراف چانهتان ببينيد؟ هيچ ميدانيد در افرادي که در طول روز مدت زيادي را با تلفن صحبت ميکنند اين ترک ها ممکن است به خاطر تکيه دادن گوشي تلفن به چانه باشند؟هر چند وقت يک بار گوشي تبفن خود را ضدعفوني کنيد و عادت کنيد که گوشي را به چامه خود تکيه ندهيد.

امتیاز شما به این مطلب :

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین