تماس با ما خانه
RSS

پیش آمده ناگهان پلک بالا و یا پایین چشمان شما شروع به پریدن کند؟ البته بیشترین اتفاق برای پلک پایین شما می افتد تا پلک بالایتان. خستگی، استرس و مصرف زیاد کافئین از دلایل اصلی پریدن پلک است. البته حساسیت و تغذیه نامناسب را هم به عنوان دلایل دیگر این پدیده می داند.

معمولاً پریدن پلک چشم و پرش پلک چشم خود به خود به وجود می آید و خود به خود هم از بین می رود. برای اینکه پرش چشمانتان را متوقف کنید، کافی است قاعده کف دست تان را روی پلک تان بگذارید و بهتر است شب ها هم خوب استراحت کنید.

S1396692670

لرزش یا پرش پلک چشم  علل متفاوتی نیز دارد:

علل پریدن پلک چشم و پرش پلک چشم:به دلیل تحریک اعصاب عضلات چشم ، تحریکات عصبی و روانی ، استرس و اضطراب و یا حادثه ای که اعصاب شما را تحت تاثیر قرار داده پیش می آید و پس از رفع مشکل پیش آمده به خودی خود برطرف میشود.

علل پریدن پلک چشم و پرش پلک چشم:احتمالا در جایی کار یا زندگی میکنید که منبع نور آنجا ، شدید یا حاصل لامپهای سفید مهتابی است.کم خوابی یا عدم استراحت چشم را نیز میتوان به نشانه های خستگی افزود.

 

علل پریدن پلک چشم و پرش پلک چشم:با کاهش میزان تابش نور یا افزودن لامپهای زرد معمولی (از جنس فنر یا سیم فلزی) و نیز استراحت ، دور شدن از وسائل نوری ظاهرا یکنواخت اما دارای تشعشع (مثل مانیتورها) ، کمپرس ناحیه چشم ، استراحت و خواب به میزان لازم و مانند آن عضلات پلک آرامش قبل را بازیافته ، پرش پلک نیز متوقف میشود.
علل پریدن پلک چشم و پرش پلک چشم:پریدن پلک چشم علامت کمبود مواد معدنی استکمبود موادی چون منیزیوم و کلسیم در بدن باعث پرش غیرارادی پلک میشود. اگر چنین باشد ، به سبب کمبود منیزیوم در دستهایتان هم لرزش خفیفی را حس میکنید و افزون بر آن اسپاسمهای عضلانی گاه به گاه ، خواب رفتن دستها یا پاها،احساس گرفتگی گلو یا شانه یا گردن نیز به سراغتان می آید. در اینصورت باید به پزشک مراجعه کنید و زمانی در حدود ۲ تا ۳ ماه مکمل ها یا کپسولهای حاوی منیزیوم و کلسیم میل کنید

 

علل پریدن پلک چشم و پرش پلک چشم:گاهی نیز کمبود ویتامین B6 باعث پرش پلک در افراد میشود.در اینصورت لبهایتان هم خشک به نظر میرسد.

 

منبع : دلگرم

امتیاز شما به این مطلب :

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین