تماس با ما خانه
RSS

نگرانی را به مرحله قبل از تصمیم‌گیری محدود کنید اگر برای رسیدن به هدف بیش از یک راه سراغ دارید برای انتخاب مناسب‌ترین آن‌ها تامل کنید. خوب فکر کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید اما پس از انتخاب راه،‌ بدون کمترین نگرانی در آن جهت حرکت کنید. به جای دیروز و حوادث مربوط به گذشته به امروز فکر کنید…

ra4-5323

در هر لحظه تنها به یک هدف بیندیشید. گاه لازم است که حل مشکل را به تعویق بیندازید. در این صورت آن را موقتا از ذهنتان خارج کنید به مکانیزم خودکار خود فرصت بدهید تا در جهت صلاح شما راهی بیابد. با آرامش کار کنید، اطمینان یعنی آرامش و نومیدی یعنی تنش و فشارهای عصبی. اگر قصد پیروزی دارید به پیش بروید. از ایستایی کاری ساخته نیست. باید هر روز زندگی پویا و پرتحرک باشد. در جهت تحقق هدفی که در نظر گرفته‌اید بزرگ یا کوچک حرکت کنید.

حذف باورهای منفی و کاذب، راه دیگر برای رسیدن به زندگی خلاق است. خود را از باورهای منفی و کاذب نجات دهید. باورهای منفی خود را بررسی کنید می‌توانید آن‌ها را آن طور که هستند در نظر بگیرید آیا نمی‌توانید آن‌ها را به کلی از وجود خویش پاک کنید؟ اگر نمی‌توانید دست کم آن‌ها را در همان حد که هستند نگه دارید تا بتوانید با آن‌ها زندگی کنید.

به یاد یکی از موفقیت‌های خوب گذشته خود بیفتید موفقیتی که به راستی به خاطر آن احساس غرور کرده‌اید به خود بگویید: مهم نیست که در گذشته شکست‌هایی را تحمل کرده‌ام به جای آن که به موفقیت‌هایی که داشته‌ام توجه خواهم کرد. سزاوار خوبی‌ها و مثبت‌های زندگی هستم. من ناخدای کشتی خود هستم و تمام فکر و ذکرم را به هدف‌های خلاق و سازنده معطوف خواهم کرد.

با سرزنش خویش، لذت و شادمانی را از خود دریغ می‌کنید. این حق شماست که بدون احساس بیم و هراس و تقصیر، احساس شادمانی کنید. زندگی خلاق تصمیم گرفتن برای شاد بودن است. پیروزی نیروهای مثبت فکر و تصور بر نیروهای منفی تفکر و تصور است.

اگر مشتاق باشید که از اندیشه‌های منفی و نگرانی‌هایتان آگاه باشید و ژرف‌تر به آن‌ها بنگرید تا ببینید که ریشه آن‌ها چیست می‌توانید از اندیشه‌های منفی و نگرانی‌هایتان به شیوه مثبت سود جویید. به محض این‌که از باورهای منفی خودتان آگاه شوید می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. شناخت عمیق باور منفی به این معناست که ۹۹ درصد از راه‌ رها کردنش را طی کرده‌اید. شاید چیزی به طول بینجامد که کاملا از بین برود. اما همین که واقعا آن را ببینید و احساس کنید که چگونه در زندگی‌تان سرگرم کار بوده است بی‌شک راه خروج را در پیش خواهد گرفت.

با خودتان همنوا و هماهنگ شوید و قدر زندگی‌تان را بدانید. این فرایند سبب می‌شود که انرژی مثبت وجودتان جریان پیدا کند و خود به خود موجب خلاقیت افزون‌تر زندگی‌تان می‌شود. و اما گام دیگر عفو و بخشش خود است. شما هم احتمالا با مشکلات بمانید، بسازید و ستیز کنید. عقب‌نشینی موقتی هم اشکالی ندارد کمکی است به شما تا دوباره به زندگی باز گردید. قبل از هر چیز خود را مشمول عفو قرار دهید. خطاها و لغزش‌های گذشته را به خود ببخشایید. از شکنجه کردن خویش به گناه عقل و درایتی که باید در  گذشته به خرج می‌دادید و ندادید دست بکشید. فراموش کنید که در موقعیتی به جای جسارت احتیاط کرده‌اید و در موقعیتی دیگر که احتیاط شرط عقل بوده بی‌پروا بوده‌اید. عصبانیت‌های بی‌مورد را فراموش کنید، فراموش کنید که در جایی در احقاق حق خود کوتاه آمده‌اید بگذرید که در برخوردی با سخنان تند و درشت، احساسی را جریحه‌دار کرده‌اید.

با جمع کردن امروزهای خلاق به زندگی خلاق می‌رسیم

زندگی خلاق بدون بخشیدن خود به خاطر لغزش‌ها و خطاهای گذشته امکان‌پذیر نیست کسی که توانایی بخشیدن خود را ندارد شب از بی‌خوابی رنج می‌برد و روز از سلامت و خستگی.

وقتی خود را می‌بخشید به احتمال زیاد توانایی بخشیدن دیگران را پیدا می‌کنید. چه بسیار آدم‌هایی که دلگیر و دلخور از رفتار بد دیگران، لحظات عمر خود را تباه می‌کنند آیا وقت آن نرسیده که همه را یک جا مورد عفو قرار دهیم؟ تنها در این صورت است که می‌توانید برای ایام عمرتان هدف و برنامه‌ای در نظر بگیرید و در جهت تحقق آن بکوشید تا از یک زندگی شیرین و دوست‌داشتنی و پرتحرک برخوردار گردید. قبول که دنیای ما عیب و نقص زیاد دارد اما بدانید علی‌رغم همه ایرادها، نکته‌های مثبت هم هست و بر شماست که آن‌ها را بیابید، ارزش‌های خوب فراوان است و شما باید آن‌ها را پیدا کنید. در دنیای امروز زندگی می‌کنید در دنیای امروز است که باید خوش زیستن را یاد بگیرید فردا را فراموش کنید به امروز بیندیشید.

آخرین گامی که برای داشتن زندگی خلاق توصیه می‌گردد تلاش برای پیشرفت و رشد پیوسته می‌باشد. لازمه پیشرفت و ترقی است که احساسات منفی را از ذهن بشویید و به نیروهای مثبت زندگی بیندیشید، با تلاش برای رسیدن به تعالی هر روز عمرتان خلاق می‌شود. همه روزه برای رسیدن به بهترین‌های خود تلاش می‌کنید و این گونه شادی و شادمانی را به زندگی خود می‌آورید. موفقیت در دسترس شماست سال‌های عمر شما می‌تواند پر معنا باشد باید به رشد و تعادل پی برید. وقت گرانبهاست. از روز خلاق خود استفاده کنید عمر نوح نداریم فرصت زندگی کوتاه است. این فرصت کوتاه را هدر ندهیم. برای استفاده از منابعی که در اختیار دارید هرگز دیر نیست. باید همه روزه برای رشد و تعالی تلاش کنیم نباید علف‌های هرز و بی‌مصرف زندگی باشیم باید تا حد استعداد خود رشد کنیم. باید هر روز چیز تازه‌ای یاد بگیرید و هر روز بر اساس آن‌چه می‌آموزید روش‌های نویی برای بهتر زندگی کردن ابداع کنید. زندگی خود را جاودانه و به یاد ماندنی سازید.

پس یاد گرفتیم که خلاقیت برای امروز، هدفگذاری برای امروز، بیایید امروز را مغتنم بشماریم. بیایید به نبرد احساسات منفی برویم و زندگی را به خوشی برگزار کنیم.

به امروز بیندیشیم که فردا روز دیگری است که هنوز از گرد راه نرسیده است. با جمع کردن امروزهای خلاق به زندگی خلاق می‌رسیم.

کسی که زندگی خلاق دارد احساس توانمندی را در خود پرورش می‌دهد با مهر و محبت، ناکامی‌ها را می‌پذیرد و نیروهایش را در راه تحقق اهدافی که دارد بسیج می‌کند.

ایام گرانبهای عمر را به بطالت تباه نمی‌کند خوب می‌داند که بیکاری و وقت‌گذرانی و به فراغت پرداختن بیش از اندازه، اسباب تکدر خاطر می‌شود.

انسان خلاق دلبسته مادیات نیست. اتومبیل گران‌قیمت و لباس‌های فاخر و خانه‌های مجلل خوب است اما اصل نیستند.

انسان خلاق، سعادت را در القاب و زندگی در محلات مشهور و خوش آب و هوا جست‌وجو نمی‌کند. به قدری محو زندگی است که فرصتی برای خود خوری پیدا نمی‌کند. جان کلام آن که مشتاق و علاقه‌مند و هدف‌گراست.

منبع: مجله موفقیت

امتیاز شما به این مطلب :

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین