تماس با ما خانه
RSS
مولتی ویتامین ها قرص هایی هستند که سرشار از ویتامین های مختلف و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشند. هر فردی با توجه به رژیم غذایی اش می بایست تشخیص بدهد که آیا به مولتی ویتامین ها نیاز دارد یا خیر. گروه های مختلف افراد به میزان های متفاوت نیاز به مولتی ویتامین ها دارند. یعنی خانم ها، آقایان، سالمندان و کودکان به میزان متفاوت نیاز به دریافت این مکمل های غذایی دارند.
T1393481420

مکمل های مخصوص خانم ها
از آنجا که خانم ها در برهه های مختلف مثل شروع و پایان قاعدگی، بارداری و… دچار تغییرات هورمونی می شوند می بایست مکمل هایی که مصرف می کنند به گونه ای با این اختلالات هورمونی مطابقت داشته باشد.
برای مثال قاعدگی یا همان عادت ماهیانه سبب از دست دادن خون بدن و در نتیجه کمبود آهن در بدن می شود برای همین مکمل هایی که جبران آهن از دست رفته را کنند می بایست مصرف شود. کلسیم،منگنز، نیاسین و ویتامین B6 درد شکم هنگام قاعدگی را کاهش می دهد. مولتی ویتامین و ایزوفلاون ها در بند آمدن قاعدگی بسیار موثر هستند.

مکمل های مخصوص آقایان
آقایان نسبت به خانم ها عضلات بیشتری دارند از اینرو به منیزیم بیشتری نیاز دارند.منیزیم هم به تقویت عضلات کمک می کند و هم از مشکلات قلبی و پروستات جلوگیری می کند.
از انجا که سطح هورمون ها در آقایان و خانم ها متفاوت است و از نظر فیزیکی این دو جنس با یکدیگر تفاوت زیادی دارند میزان دریافت مولتی ویتامین ها نیز می بایست متفاوت باشد اما برای داشتن بدنی سالم خوردن ویتامین های آ، ث و ای برای هردوی آقایان و خانم ها سفارش شده است.

مکمل های مخصوص کودکان
مولتی ویتامین هایی که مخصوص کودکان است با طعمی شیرین و قابل جویدن ارائه شده اند تا کودکان هر چه بیشتر رغبت به خوردن آن ها داشته باشند. ویتامین آ و ویتامین ای، روی، فولیک اسید و بیوتین برای کودکان مفید هستند.

دانشمندان در مورد نیاز کودکان به مولتی ویتامین ها هنوز به تفاهم نرسیده اند چرا که بعضی از آنها بر این باورند که کودک علاوه بر مصرف غذاها و داشتن رژیم غذایی نیاز به مکمل ها هم دارد و بعضی دیگر بر این باورند که داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای رشد کودک کافی است.

از مولتی ویتامین هایی که حاوی آهن هستند برای کودکان خودداری کنید، چرا که ممکن است منجر به مسمویت ناشی از آهن شود و خطرات زیادی را برای کودک بوجود خواهد آورد.

منبع : دلگرم

امتیاز شما به این مطلب :

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین