تماس با ما خانه
RSS

پاکــسازی تمیز کردن پوسته های مرده از لایه شاخی اپیدرم که خارجی ترین لایه پوست است می باشد همه خانمها و اقایون باید هر چند وقت یگبار عمل پاکــسازی رو انجام بدهند .
برای پوست های چرب ماهی یکبار و برای پوست های مختلط -خشک و نرمال 3 ماهی یکبار
توجه داشته باشید عمل پاکــسزی باید بدون بخور انجام بشه بخور در تمام دنیا منع شده و متاسفانه هنوز تو ایران ازش استفاده می شود.
پاکــسازی با دو روش پاکــسازی با دستگاه گالوانیک و پاکــسازی با ماساژ و کرم انجام می شود.

مراحل پاکــسازی بدون دستگاه :
1-تشخیص پوست از طریق نگاه ولمس و در صورت لزوم استفاده از لامپ وود چون مواد پاکــسازی برای هر نوع پوست متفاوت است.

2-تمیز کردن پوست از آلودگیها آرایش و ضدآفتاب که باید باتوجه به نوع پوست باشد به این شرح :
*پوست چرب:جهت پاک کردن از ژلو تونر استفاده می کنیم
*پوست خشک :جهت پاک کردن از شیرپاک کن و تونر استفاده می کنیم
*پوست نرمال:جهت پاک کردن از شیر پاک کن و تونر استفاده می کنیم
*پوست مختلط:جهت پاک کردن برای هر قسمت پوست از پاک کننده مخصوص همان قسمت استفاده می کیم یعنی برای قسمت TZONE از محصولات پوست چرب و در قسمت Vzone از محصولات پوست خشک

نکته:TZONEشامل پیشانی بینی و چانه است و VZONE شامل دو طرف صورت می باشد
ابتدا پاک کننده را به پوست می زنیم و دورانی ماساژ می دهیم سپس با اسفنج خیس کاملا” تمیز می کنیم سپس پد یا پنبه را به تونر آغشته می کنیم و به پوست می زنیم بعد از 3 دقیقه با پد تمیز می کنیم.

3-پاک کردن دورچشم :پد پنبه ای مخصوص چشم را به پاک کننده دور چشم آغشته می کنیم پد را روی دو چشم می گذاریم با انگشت آرام پیانویی ضربه می زنیم سپس آرام پد را به سمت خارج چشم می کشیم بعد ضایعات لوازم آرایش را به آرامی از دورچشم با پد پاک می کنیم در صورت لزوم این عمل را تکرار می کنیم تا کاملا” تمیز شود
4-استفاده از یک ویال پاک کننده حاوی اکــسفولیانت که یک لایه بردارسطحی و خفیف بی ضرر می باشد اکــسفولیانت را به تمام پوست به جز دورچشم می زنیم 3 تا 5 دقیقه بعد جذب کامل می شود.

5- اسکراپ : در دو نوع اکــسیژن رسان و دانه دار است اکیژن رسان برای پوست های چرب استفاده می شود این اسکراپ را روی پوست می زینم وقتی کاملا” خشک شد از چانه رو به بالا می کشیم اسکراپ فتیله می شه و می ریزد.سپس پوست را از باقی مواد تمیز می کنیم.اسکراپ دانه دار را به پوست می زنیم دوارنی ماساژ می دهیم تا کرم جذب شود و دانه ها بماند بعد با پد خیس پوست را تمیز می کنیم.

6- ماسک پاکــسازی یک ماسک حاوی پروفیانت را به همه پوست به جز پوست دور چشم می زنیم و صبر می کنیم تا خشک شود سپس با پد خیس تمیز می کنیم

7- ماساژ : برای پوست های خشک بیشترین زمان ماساژ و برای پوست چرب کمترین زمان ماساژ چون ماساژ زیاد پوست چرب باعث ترشح چربی بیشتر و گاها” جوش میشود بیشترین زمان 20 دقیقه و کمترین زمان 10 دقیقه پوست های زیر 25 سال رو ماساژ نمی دهیم.

8- ماسک : برای پوست های چرب ماسک قابض استفاده میشه برای پوست خشک و نرمال از ماسک آبرسان یا تغذیه کننده استفاده می کنید برای پوست های مختلط در هر قسمت ماسک مخصوص ماسک را بعد از خشک شدن از پوست تمیز می کنیم ماسک های آبرسان معمولا” جذب میشن و به روغن می افتند فقط چربی اضافی تمیز میشه ماسک رو پاک نمی کنیم

9- مرحله مراقبت :آبرسان روز و ضدآفتاب مخصوص جنس پوست را می زنید و تا 3 ساعت پوست را نمی شویید.

امتیاز شما به این مطلب :

comment rss - Trackback

 1. pari roohi گفت:

  mamnoon hz hamechi ali bood

 2. مهسا گفت:

  مطلب اموزنده وبسیار خوبی بود

 3. sarazand گفت:

  baraye darmane jaye joosh che mahsole tabieye ra pishnahad mikonid?

 4. mahnaz - r گفت:

  manke khosham oumad trha ropasandidam alie boodan mersi

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین