تماس با ما خانه
RSS

بارها شده افرادی را دیدیم كه برای كاهش وزن رژیم های سختی می گیرند و بعد از مدتی به سختی یك یا دو كیلو وزن كم می كنند اما شاید راهكار بهتری هم وجود داشته باشد.

1 – موز، سیب و یا نعناع را بو کنید

نتایج یک تحقیق که بر روی 3000 نفر در شیکاگو انجام شد، نشان داده افرادی که غذاها را بیشتر بو می کنند، کمتر گرسنه می شوند. در واقع محققین معتقدند که بوئیدن غذاها مغز شما را گول می زند که شما در حال خوردن آن ماده غذایی هستید.

2 – در مقابل صندلی میز ناهارخوری خودتان، یک آینه بر روی دیوار نصب کنید

میزان مواد غذایی خورده شده یک سوم افرادی که در مقابل خودشان آینه نصب کرده اند، کاهش یافته است. محققان بر این باورند که غذا خوردن در مقابل آینه این حقیقت را برای شما یادآور می شود که چه اهدافی را برای کاهش وزن در نظر دارید.

3 – دور برتان را با رنگ آبی پر کنید

یکی از دلایل اصلی که رستوران های فست فود کمتری را می یابید که دکوری آبی رنگ داشته باشند این است که رنگ آبی در نقش یک مهار کننده اشتها می تواند به خوبی ظاهر شود. سعی کنید در بشقاب آبی رنگ غذا بخورید و رومیزی آبی رنگ بر روی میزتان باشد. همچنین سعی کنید از رنگ های زرد، نارنجی و قرمز اجتناب کنید، زیرا این رنگ ها موجب افزایش اشتها می شوند.

4 – از غذایتان عکس بگیرید
سعی کنید تا از غذایی که می خورید عکس بگیرید و آنها را در تلفن همراه تان به همراه تاریخ نگهداری کنید. مسلما دفعات بعد با دیدن عکس های غذاهای پرکالری که میل کرده اید شما را از خوردن دوباره آنها پشیمان می کند. البته به خاطر داشته باشید که این روش ممکن است برای بعضی از افراد برعکس کار کند.

5 – خودتان را ببندید

یکی از روش های موفق در کنترل وزن که در فرانسه پرطرفدار است، بستن خودتان با روبان است. زنان فرانسوی قبل از رفتن به ضیافت های شام، یک روبان نازک را زیر لباس به دور کمرشان می بندند و این موضوع سبب می شود تا در صورتی که بیش از حد مجاز غذا بخورند، شکم شان به روبان فشار بیاورد و یادشان بیاید که باید خوش اندام بمانند.

امتیاز شما به این مطلب :

comment rss - Trackback

 1. saharriyahi گفت:

  خوب بود
  اگه واقعا نتیجه بده عالیه محصوصا اینکه آدم سر مغز خودش گول بماله

 2. فریبا صیامی گفت:

  مرسی عالی بود لطفا برام سند کنید

 3. gold account گفت:

  اگر ده دقیقه هم فرصت دارید سعی کنید در این زمان ورزش کنید. هر وقت که می توانید بلند شوید و حرکت کنید. سعی کنید ناهار خود را در جائی دورتر از محل کار خود بخورید و به جای رانندگی راه بروید. به جای اینکه به همکاران خود تلفن کنید، حضوری با آنها تماس بگیرید، به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید. تا می توانید اتومبیل خود را دورتر از محل کار خود پارک کنید. در برنامه روزانه خود ورزش را در نظر بگیرید. مانند سایر برنامه ها و قرارهای خود با این موضوع برخورد کنید. سطل آشغال را دورتر از میز خود قرار دهید تا برای انداختن آشغال داخل آن مجبور شوید حرکت کنید. تلفن را دور از دسترس خود قرار دهید تا برای رسیدن به آن مجبور شوید خود را بکشید و یا از جای خود بلند شوید.

 4. ملیحه گفت:

  خانم های محترم یک نکته هم من اشاره کنم .
  البته با اجازه همه بزرگترها
  صبح ها قبل از صبحانه حتماً دو قاشق غذاخوری آبلیمو همراه با آب میل بفرمایید هم باعث شاداب شدن شما می شود و هم باعث چربی سوزی می شود . امیدوارم راضی باشید

 5. farzaneh naderi گفت:

  ba arz salam va khaste nabashed saieteton besiyar ali bod khili mamnon hame chiz kamel bod vaghan khaste nabashed movafagh bashed

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین