تماس با ما خانه
RSS

گاهی اوقات بهترین توصیه به مادران این است که همیشه نباید فکرشان متمرکز بر بهترین زمانی که بچه ها باید بخوابند و یا بهترین وقتی که بچه را باید از پوشک گرفت باشد. گاهی بهترین نصیحت به مادران این است که از خودتان شروع کنید و خودتان را هم دریابید.
ra4-4077
1- ارزش خودتان را دست کم نگیرید
خصوصا برای مادران خانه دار، ممکن است احساس کنید از آنجا که هیچ درآمد و عایدی برای خانواده ندارید. بنابراین نقشی نیز در مسائل درآمدی و مالی خانه ندارید، و این ممکن است احساس ناخوشایندی به شما بدهد. اما اگر همه کارهای بی شماری را که در طول روز در خانه انجام می دهید حساب کنید، نقش مالی شما خیلی محسوس و مشخص است. اقتصاددانان حساب کرده اند که در سال 2013 اگر مادرها بخواهند برای تمام کارهایی که انجام می دهند پول و حقوقی دریافت کنند، سالانه باید چیزی در حدود 586,113  دلار دریافت کنند. بنابراین کار و وظایف تان و همین طور نقش تان را در خانه دست کم نگیرید.

 

2- زمانی را به خودتان اختصاص دهید
زمانی که آنقدر مشغله مراقبت و رسیدگی به دیگران را دارید، راحت ترین راه این است که قید توجه به خودتان را بزنید. با این وجود حتما زمانی را به خودتان اختصاص دهید، این کار برای مادری شاد و خرسندبودن بسیار ضروری است. لازم نیست خرج های کلان کنید یا کارهایی لوکس و گران قیمت انجام دهید تا مطمئن شوید که به خودتان اهمیت می دهید. می توانید هر روز زمانی را در خانه به خودتان اختصاص دهید و کار مورد علاقه تان را انجام دهید یا به خودتان زنگ تفریحی بدهید و بیرون بروید و در شهر گردش کنید، یا با دوستی قرار بگذارید.

3- از مراکز نگهداری کودکان کمک بگیرید
اگر همه روز را با بچه ها در خانه سپری می کنید، ممکن است فکر کنید که شما موظفید بدون کوچکترین کمکی تمام وقت مراقب کودک تان باشید. اما مراکزی وجود دارد که می توانید برای چند ساعتی فرزند دلبندتان را آنجا بگذارید تا با بچه های هم سن و سالش بازی کند یا می توانید فرزندتان را به مادر، خواهر، دوست یا همسایه ای آشنا و مطمئن بسپارید و چند ساعت کوتاهی را به خودتان و کارهای تان بپردازید.

4- فکر نکنید قادرید هرکاری را انجام دهید
این خبر بدی برای همه است. چیزی به اسم مادر خارق العاده و شگفت انگیز وجود ندارد. هرچقدر هم بخواهید که تا حد ممکن همه کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید، اما نمی توانید، و این اصلا بد نیست. برای کارهای بزرگ کمک بطلبید چون آنها هم به اندازه کارهای جزیی مانند شست و شو زمان بر است. شما به جای اینکه دائما آشپزی کنید یا گردگیری کنید می توانید زمان اضافی تان را صرف بازی با فرزندان تان کنید.

5- اولویت را به همسرتان بدهید
شما احتمالا احساس می کنید همانند یک کنیز یا خدمتکار شخصی در خدمت فرزندان تان هستید. در پایان روز، احتمالا فقط می خواهید دراز بکشید و برنامه مورد علاقه تان را تماشا کنید یا یک کتاب بخوانید. اما از این زمان برای بودن در کنار همسرتان در طول روز آخرین اولویت شما را به خود اختصاص می دهد و در رده آخر جای می گیرد. قبل از آنکه متوجه بشوید، ارتباطتان را با فردی که شریک شما در تربیت و بزرگ کردن فرزندان تان است از دست می دهید و فاصله بین شما عمیق تر و بزرگتر می شود. بنابراین قبل از اینکه دیر شود ازدواج تان را نجات دهید.
منبع:مجله دنیای سلامت/برترینها

 

 

امتیاز شما به این مطلب :

» ارسال نظرات

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به نازخاتون می باشد و استفاده از مطالب و تصاویر این سایت با ذکر منبع بلامانع است .
طراحی سایت : بلاگ اسکین